O mnie

Z ubezpieczeniami i rynkiem finansowym związana jestem od 1996 roku. W tym czasie odbyłam setki a może i tysiące spotkań z klientami. Przez 13 lat zajmowałam się zatrudnianiem i szkoleniem agentów ubezpieczeniowych aby skutecznie wdrożyć ich do tej wyjątkowej pod wieloma względami pracy. Od 2012 prowadzę w Radomiu Kancelarię Usług Finansowych, która obecnie obsługuje ponad tysiąc klientów indywidualnych oraz kilkadziesiąt firm.

Dane kontaktowe

Ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczenie samochodu

– Obowiązkowe OC – zakres ochrony w przypadku tego ubezpieczenia jest uregulowany Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zatem niezależnie gdzie go ubezpieczasz jest taki sam. Ubezpieczenie OC samochodu obejmuje przede wszystkim rekompensatę szkód, powstałych w wyniku spowodowania przez Ciebie kolizji lub wypadku drogowego.

– Auto Casco – jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Zapewnia ochronę ubezpieczeniową przed stratami materialnymi związanymi z uszkodzeniami samochodu podczas eksploatacji. Nawet jeśli jesteś sprawcą kolizji, to za naprawę zniszczonego auta zapłaci ubezpieczyciel, który pokryje koszty usunięcia szkody, także wtedy, gdy sprawca jest nieznany. Tak bywa i to często w przypadku kradzieży, zarysowań lakieru czy drobnych stłuczek przed marketami czy na parkingu. AC może obejmować również takie wydarzenia losowe jak pożar, wybuch auta oraz żywioły jak gradobicie, uszkodzenie pojazdu przez zwalone drzewo. Ubezpieczenie AC może różnić się zakresem odpowiedzialności. Możesz kupić np. ubezpieczenie wyłącznie asekurujące kradzież, czy szkody związane z uszkodzeniem pojazdu. Jaki wariant ubezpieczenia będzie dla Ciebie najlepszy? – wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Kupując ubezpieczenie zwróć uwagę na:

* sumę ubezpieczenia, która musi określać aktualną wartość rynkową pojazdu
* zwyżki, które mogą być przyznawane z powodu np.: szkodowej jazdy, wieku pojazdu czy użytkowania przez osoby młode
* zniżki, które mogą być przyznawane z powodu np. bezszkodowej jazdy
* zniżki w danej firmie za posiadanie innej polisy ubezpieczeniowej
* czy masz udział własny, czyli procentowy udział ubezpieczającego w szkodzie
* amortyzację, czyli im starszy pojazd tym większą część potrąca się z wypłacanego odszkodowania.
*czy masz stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres trwania polisy
* ochronę zniżek, dzięki której nie tracisz zniżki przy kontynuacji ubezpieczenia po szkodzie
*zakres ubezpieczenia assistance ponieważ zwykle proponowany jest w wersji podstawowej a to jakby osobisty asystent w trakcie podróży.
* czy masz możliwość ubezpieczenia szyb czy opon
* czy chcesz naprawy na częściach oryginalnych czy godzisz się na zamienniki
* czy naprawa ma być w ASO czy innych warsztatach
* czy chcesz mieć wariant serwisowy czy kosztorysowy
* w jakich sytuacjach masz zapewnione holowanie i samochód zastępczy

Pamiętaj, przy wyborze AC wysokość składki nie może być głównym kryterium.

To, ile zapłacisz za polisę jest  oczywiście istotne ale nie powinno być najważniejsze. Ważne są jednak inne parametry dlatego pomyśl co dla Ciebie ma znaczenie aby uniknąć rozczarowania kiedy zdarzy się wypadek i przyjdzie czas na uzyskanie pomocy i likwidację szkody.

Loading...